Новини
Великдень – найбільше християнське свято, яке символізує віру, надію та любов. У такий день кожна людина має відчути турботу та підтримку, а особливо наші ГЕРОЇ, які перебувають далеко від родини і захищають нас на фронті.
Напередодні світлого свята дружній колектив Шумилівської філії та батьки і учні долучились до акції «Великодній кошик для Захисника». У кожному пакуночку - частинка тепла та любові для військових. Із надією в серці, з вірою в Перемогу, з любов’ю та повагою до кожного захисника крокуємо в новий день1
Безмежно дякуємо героям, які захищають нас ціною власного життя та дарують тихі і спокійні дні!!! Перемога прийде обов’язково! Ми будемо наближати її разом – кожен на своєму фронті!
Настала весна, почався Великий Піст. Коли, як не зараз, час переосмислити свою роль, своє життя, змінити свою свідомість і своє ставлення до всіх і всього навкруги.
Дійсно, що все навколо нас не зовсім так, як хотілося б. І багато процесів, явищ від конкретно кожного з нас дуже мало залежать. Але нам потрібно усвідомити, що багато чого починається і залежить саме від кожного з нас. Облаштування свого двору, прибирання прилеглої території, утримання своєї оселі – це ми… Виховання в дітей з дитинства шанобливого ставлення до людей і тварин, бережливого ставлення до природи, до рідного краю – це ми… То ж будьмо свідомими , збережемо красу рідного краю !
Лине березень в даль над моєю землею,
У струмках, наче стрічках, полями клекоче...
Знову бачу тебе, мій живий Прометею,
Як над віком гримить твоє слово пророче.
9 Березня Україна відзначає 211 річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Цього дня, народився видатний поет, художник, прозаїк, громадський діяч і символ української нації – Тарас Шевченко. Його пророчі слова і сьогодні відлунюють у нашій дійсності, додаючи сили, віри та впевненості.
Відомий класик сказав: "Жінка - це запрошення до щастя". Прекрасна стать втілює ніжність весни, аромат квітів, легкий подих вітру, яскраве сяйво зірок - все, що робить світ прекрасним і щасливим. Нехай сьогодні і завжди, милі пані, Ви будете оточені увагою і турботою. Будьте щасливі, кохані і незамінні. Усі квіти та багатства світу нехай будуть біля ваших ніг. Зі святом весни!
Незабаром ми будемо святкувати, без сумніву, одне з найголовніших свят в культурі українського народу – свято Христового Воскресіння, Великдень або Паска. Найжаданіше свято для всіх українців У такий тяжкий і скорботний час для нашої Батьківщини, це світле і радісне свято наповнює наші серця НАДІЄЮ на перемогу, відродження України та мирне і сонячне майбутнє! У нашому садочку був проведений майстер-клас по випіканню пасочок. Мета якого полягає в тому, щоб поглибити знання дітей про найдавніше церковне свято, традиції нашого народу щодо святкування Великодня; активізувати пізнавальну діяльність ; формувати навички дослідницької діяльності, вчити працювати у команді; сприяти розвитку уявлення, мислення, творчих здібностей; розвивати цікавіть до свят та їх традицій;
виховувати духовність, любов та повагу до традицій свого краю, культурних скарбів українського народу та зберігати моральні цінності.
Великдень
На столі – духмяна паска,
А круг неї – писанки.
Уділи нам, Боже, ласки
На всі дні, на всі віки!
Немала у нас родина,
Та молитва всіх єдина:
Хай розквітне Україна,
Як в погожі дні – весна.
Володимир Верховень
Третя річниця боротьби: незламний дух нації.
24 лютого 2025 року – третя річниця початку повномасштабної війни, і цей день залишиться назавжди не тільки в історії, але і в пам’яті кожного українця.
…І вже три роки війни – великої, важкої, визвольної… Війни, яка торкнулася кожного… 1067 днів сповнених страждань, страшних випробувань, втрат, розпачу, розлук… 1067 днів мужності, незламності, героїчного спротиву….
І впродовж кожного з цих 1067-и днів, наші Захисники та Захисниці на межі людських можливостей роблять все, щоб ворог не досяг своєї мети, наближає нас до Перемоги.
Щиро дякуємо Вам мужні українські Воїни за кожен світанок і за кожен вечір. Дякуємо Вам за Вашу незламність та мужність, сміливість та стійкість.
Щороку 21 лютого світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Українці 21 лютого вітають своїх рідних та друзів з Днем рідної мови - української мови. Адже мова не лише засіб спілкування людей і пізнання світу, а й найпотужніший інструмент збереження й розвитку духовного спадку нації. Мова - одне із найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші предки, мова є душею нації, її генетичним кодом.
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Рідна мова - це історія народу, його світогляд, світобудова, його культура. Рідна мова - найдивовижніший винахід людства, інструмент збереження й розвитку інтелектуальних і духовних скарбів кожної нації. Нею говорять до нас батьки, звертаються мислителі минулого й сьогодення, нею виголошують закони... Вона стала оберегом, символом єдності, маркером ідентичності, інструментом боротьби для кожного з нас, знаком незламності й сили духу для всього людства. Плекаймо рідну мову!
РІДНА МОВА
Спитай себе, дитино, хто ти є,
І в серці обізветься рідна мова;
І в голосі яснім ім’я твоє
Просяє, наче зірка світанкова.
З родинного гнізда, немов пташа,
Ти полетиш, де світу далечизна,
Та в рідній мові буде вся душа
І вся твоя дорога, вся Вітчизна.
У просторах, яким немає меж,
Не згубишся, як на вітрах полова.
Моря перелетиш і не впадеш,
Допоки буде в серці рідна мова.
Дмитро Павличко
Вже стало доброю традицією у січні проводити конкурс солістів-вокалістів та читців «Зіркова мрія». 2025 рік не став винятком і наш навчальний заклад долучився до заходу.
Це було свято художнього слова та української пісні . До участі в якому долучились учні 1 - 9 класів.
У номінації "Художнє читання" для участі у відбірковому етепі на обланий конкурс було обрано ученицю 5 класу Бондаренко Дарію ( керівник Шевчук К.В.)
Бажаємо дітям успіхів, підтримки рідних та друзів, оптимізму та внутрішньої впевненості.
Ми не просто так відзначаємо 22 січня День соборності України. У цю дату 1919 року в Києві було підписано Акт злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Документ проголошував створення єдиної української держави та об'єднання двох армій.
На жаль, мрія українців про власну вільну країну тоді не збулася. Невдовзі після підписання Акта українські землі знову роз'єдналися, і лише 1991 року наша батьківщина нарешті здобула незалежність. А з 1999 року почали офіційно відзначати День соборності України, який за радянських часів був заборонений.
День Соборності України - свято , що відзначається щороку в день проголошення возз'єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року. мета заходу: виховувати нацiональну свiдомість дітей, людську гiдність, глибоку повагу та любов до Батьківщини; формувати риси громадянина Української держави; поглиблювати знання про iсторичний факт злуки українського народу, його значення.
Зимові свята люблять і діти, і дорослі.Усі ми чекаємо від них подарунків, веселого настрою, а головне —чудес. Усі заходи, проведені у нашій школі, подарували море позитиву, море дитячих усмішок та гарний передноворічний настрій. Відгомін цього свята зігріватиме серця дітей увесь наступний рік, даруючи їм віру у дива.
Традиційним для нашої школи є нагородження відмінників навчання, призерів районних предметних олімпіад, спортсменів школи, творчих учнів грамотами, пам’ятними книгами, цінними подарунками.
Дякуємо за підтримку у проведенні Новорічного свята керівникам Маньківського гранкар'єру Дякуємо за підтримку у проведенні Новорічного свята керівникам Маньківського гранкр'єру Бондарчуку В. І. та приватному підприємцю Видайко В.О., які виступили в ролі чарівників і надали солодкі подарунки та ігри для здобувачів освіти нашого закладу.
Новий рік є одним з найпопулярніших та улюблених свят не тільки в Україні, а й майже по всьому світу. Не оминуло це свято і наш садочок. Свято подарувало дітям радість і багато позитивних емоцій ; розвинуло увагу, пам’ять і мислення, орієнтування у просторі, вміння імпровізувати у танці та грі, емоційну та рухову чутливість, співочий голос, виразність і ритмічність рухів під музику, розвивати музичні здібності.
Новий рік іде землею
В чистім полі без доріг,
Світить зорі понад нею,
Розсіває срібний сніг.
Новий рік іде горами
У червоних чобітках.
Сяють ясними вогнями
Скрізь ялинки по хатах.
Свято Миколая вже прийшло до нас,
Здійснились всі мрії, Миколай у нас,
Здійснились бажання всієї дітвори,
Він приніс малятам дарунки свої.
Приємним сюрпризом для всіх учнів Шумилівської філії стали подарунки, в День Святого Миколая, про які завжди дбають наші благодійники- директор Стов "Лан" Савченко Сергій Павлович і Зарічанський Володимир Анатолійович - депутат 7-го скликання у Вінницької обласої Ради, відділ освіти Бершадської міської ради.
Радість свята відчула вся наша шкільна родина, адже солодкі дарунки отримав кожен.
Бажаємо Вам міцного здоров'я, довголіття, світлих і радісних днів, зігрітих людською любов'ю та Божою благодаттю. Усіляких гараздів і щастя Вашій сім'ї, усій Вашій родині! Нехай Новий рік принесе Вам багато нових звершень, мудрих рішень. Нехай Різдвяна зірка зігріє Вашу душу теплом надії, віри та любові!
З ЛЮБОВ'Ю З ДОМУ! Напередодні Дня Збройних сил України та Дня Святого Миколая невелика, але згуртована команда Шумилівської філії (вчителі, батьки, діти) через команду волонтерів, Отця Ростислава Процаніна та Олега Орлика, без допомоги яких складно уявити нашу спільну боротьбу, передали українським бійцям ковток рідного затишку - солодощі та теплі речі,
на лінію фронту, де стирається час, а прості людські радощі здаються чимось далеким.
Хочеться подякувати та подарувати частинку свята тим, хто боронить нас від ворога, адже, навіть, у найскладніші часи вони повинні відчувати турботу і вдячність.
Бажаємо усім стійкості та міцного здоров’я.
Віримо в ЗСУ! Працюємо для перемоги!
Щорічно, з 25 листопада до 10 грудня включно, в Україні проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Тисячі громадян, державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети – підвищити розуміння та обізнаність співвітчизників про всі форми насильства.
Для здобувачів освіти нашого закладу було проведено ряд заходів, до використання інформаційні матеріали, що підготовлені Радою Європи в Україні з теми «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні», а саме:
• відеоролики: «Розкажи дорослому, якому довіряєш», «Почни говорити»;
• буклет «Дізнайся про свої права в цифровому середовищі»;
• для учнів 1-4 класів (про персональну інформацію та як нею користуватись у мережі «Інтернет»)
• для учнів 5-9 класів (про ризики розголошення персональної інформації) – URL: https://cutt.ly/bM14SxX.
З метою виховання в учнів людяності, відповідальності, поваги до гідності іншої людини; формування здорового способу життя, підвищення рівня обізнаності учнів про ВІЛ/СНІД, його профілактики та толерантного ставлення до ВІЛ – інфікованих, рекомендуємо, у рамках Всеукраїнської акції «16 днів без насильства», працівник соціальної служби громади Швець Наталя Василівна провела годину спілкування: «Що таке насилля? Його форми. Як себе захистити?»
Без болю не згадати страшні муки і переживання українського народу в 1932-1933 роках. Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, які залишили життя земне у пекельних муках.
23 листопада люди у вікнах своїх будинків та на центральних площах міст у пам'ять про померлих від голодомору о 16.00 запалять свічки одночасно по всій країні. Де б ви не були - вдома, в будь-якому регіоні України чи за кордоном, ввечері 23 листопада потрібно запалити вогник у вікні як вияв скорботи за загиблими та віри в перемогу українців найближчим часом.
Учні та педагоги Шумилівської філії взяли участь у загальнонаціонально-міжнародній акції «Запали свічку» .
22 січня всіма українцями відзначається національне свято – День Соборності України. Саме у цей день, у далекому 1919 році возз'єдналися Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Респуліка. Офіційно ця подія святкується з 1999 року. Територіальна єдність України ще з давніх часів – дуже болюча тема, так як вороги завжди "роздирали" нашу Батьківщину на дві частини. Тепер це свято, як ніколи актуальне. Всього за тисячу кілометрів від нас ведуться запеклі бої за єдність та свободу України.
У нашому навчальному закладі було проведено ряд заходів: урок державності «Шлях до незалежності», тематична виховна година «Велика злука – великі сподівання», виставка малюнків учнів 1-4 класів «Моя чарівна Україна». Проведено виховний захід для 7 класу до Дня соборності України ,”Захід, схід – одна країна! Це – соборна Україна”, де діти на «долоньках» синього та жовтого кольорів писали «Що для мене Україна» та кріпили на карту України. Розв’язували кросворди на знання історії. Співали пісні про нашу Батьківщину, розповідали вірші та історичну довідку про День Соборності Україні.
24 лютого – чорна дата, яка назавжди закарбується в нашій пам’яті. Це той день, коли всі ми почули страшне – почалася війна.
19 листопада ми згадуємо сумний день - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Тому сьогодні здобувачі освіти Шумилівської філії вшанували всіх, хто робить над- зусилля для боротьби із ворогом. На варті нашої безпеки стоять українські військові, які захищають нас вдень і вночі, а сміливі волонтери допомагають і ЗСУ, і внутрішньо переміщеним особам, і мешканцям тих населених пунктів, де ще тривають бойові дії. Наші учні займалися волонтерством, діти писали військовим листи - наші герої вдячні вам за підтримку. Вони мужні для нас, бо ми мужні для них.
День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня.
У церковному календарі за новим стилем (григоріанський та новоюліанський) — день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
До відзначення Дня української писемності і мови долучилася вся шкільна родина. Традиційно у цей день у нашій школі пройшли заходи під гаслом «Моє диво калинове, кохана українська мово!» Метою всіх проведених заходів було донести до учнів красу і багатство української мови, формувати відчуття краси рідної мови, розвивати мовленнєві здібності учнів, збагачувати словниковий запас, виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.
Відзначення Дня української писемності і мови розпочалося виставкою плакатів та постерів «Наш скарб - рідна мова!» Її продовжив поетичний марафон «Мова- державна перлина, завжди її бережіть», де учні декламували поезії про мову. Вони прагнули переконати своїх ровесників, що мова — це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину. Адже для нас рідна мова — це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею,увійшло в скарбницю загальнолюдської культури .
Учні нашої школи також захотіли перевірити свої граматичні навички і об 11.30 годині учні 5- 9 класів долучилися до Всеукраїнського радіодиктанту єдності , який написали грамотно і успішно.