Новини
24 лютого – чорна дата, яка назавжди закарбується в нашій пам’яті. Це той день, коли всі ми почули страшне – почалася війна.
19 листопада ми згадуємо сумний день - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Тому сьогодні здобувачі освіти Шумилівської філії вшанували всіх, хто робить над- зусилля для боротьби із ворогом. На варті нашої безпеки стоять українські військові, які захищають нас вдень і вночі, а сміливі волонтери допомагають і ЗСУ, і внутрішньо переміщеним особам, і мешканцям тих населених пунктів, де ще тривають бойові дії. Наші учні займалися волонтерством, діти писали військовим листи - наші герої вдячні вам за підтримку. Вони мужні для нас, бо ми мужні для них.
День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня.
У церковному календарі за новим стилем (григоріанський та новоюліанський) — день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
До відзначення Дня української писемності і мови долучилася вся шкільна родина. Традиційно у цей день у нашій школі пройшли заходи під гаслом «Моє диво калинове, кохана українська мово!» Метою всіх проведених заходів було донести до учнів красу і багатство української мови, формувати відчуття краси рідної мови, розвивати мовленнєві здібності учнів, збагачувати словниковий запас, виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси і необхідності для нашого життя.
Відзначення Дня української писемності і мови розпочалося виставкою плакатів та постерів «Наш скарб - рідна мова!» Її продовжив поетичний марафон «Мова- державна перлина, завжди її бережіть», де учні декламували поезії про мову. Вони прагнули переконати своїх ровесників, що мова — це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину. Адже для нас рідна мова — це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею,увійшло в скарбницю загальнолюдської культури .
Учні нашої школи також захотіли перевірити свої граматичні навички і об 11.30 годині учні 5- 9 класів долучилися до Всеукраїнського радіодиктанту єдності , який написали грамотно і успішно.
Протягом тижня, з 23 вересня по 1 жовтня 2024 року, в нашому закладі освіти відбулися тематичні заходи з нагоди Дня захисників та захисниць України, Дня українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці, а саме: виховні, класні години, вікторини, конкурси, пізнавальні ігри, Уроки мужності, виставки художньої та документальної літератури. 9 та 8 класи мали можливість переглянути як художні, так і документальні відеоматеріали про «Патіотизм наших героїв АТО», подвиги захисників України, історичні факти становлення української армії.
Крім цього учні 5-9 класів взяли участь у захоплюючій вікторині «Козацькі символи». Діти проявили неабиякий інтерес до історичної і культурної спадщини України та традицій і звичаїв українського народу. Яскравою кульмінацією стало спортивне змагання між командами навчального закладу " Пугу, пугу - козак з лугу !" та солодкі подарунки від наших благодійників сім'ї Клименків.
Підтверджуючи відданість України ідеалам миру та підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН, згідно з Указом Президента України із 2002 року в Україні установлено День миру, який відзначається щорічно 21 вересня – у Міжнародний день миру.
На сьогодні для нашої держави це свято є особливо значимим. Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидше припинення бойових дій на сході України, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою, про світле майбутнє дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях, захист від агресорів.
Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.
З метою долучення до Міжнародного дня миру, в нашому закладі проведено ряд виховних заходів зі здобувачами освіти: ранкові зустрічі (1 -4-кл.), перегляд інформаційних відеороликів «21 вересня – Всесвітній день миру» , відео-презентацій «Міжнародний день миру» , “21 вересня – Всесвітній день миру” ( 5 - 9 кл.), конкурс малюнків «Ми за мир в усьому світі!», також здобувачі освіти долучилися до флешмобу «Ми маємо вільні крила, бо ми з України», створення відеоролика «Міжнародний день миру», який розмістили на своїй сторінці у Facebook.
У День Миру бажаємо всім спокою, процвітання . Миру в усьому – миру в серцях та миру нашій рідній Україні!
День знань -це день особливий та важливий для всіх нас. Він символізує початок нового навчального року відкриває перед нами шлях для нових звершень і можливостей.
Цьогоріч ми знову зустрічаєм його в умовах , коли наша країна проходить через важкі випробування. Віримо що навіть в цих умовах ми зможемо продовжити своє навчання, здобувати знання та розвиватись.
Нехай цей навчальний рік буде успішним, цікавим і повен нових відкриттів. Принесе не лише нові знання, а й віру в краще майбутнє. Нехай Перший дзвоник стане для нас усіх символом незламності та надії на мирне завтра…
Дякуємо кожному, хто боронить нас.
Звіт – це гарна можливість підбити підсумки зробленого, згадати про основні досягнення, здобутки та перемоги року, поділитися пріоритетними планами на майбутнє. Шумилівська філія Красносільського ОЗЗСО – це заклад, який забезпечує надання освітніх послуг із отримання базової середньої освіти.
Школа спрямовує свою діяльність на реалізацію державної політики в галузі середньої освіти, керуючись основними нормативними документами.
У сучасних умовах освіта набуває особливого значення для нагромадження людиною професійних знань, навичок, мотивацій, для формування духовності, розуміння та пізнання людиною свого існування.
Значно підвищується роль знань, їх накопичення для виходу на новий рівень інформаційних технологій, докорінний вплив на соціальну природу людини.
Перед сучасним закладом загальної середньої освіти постає завдання створити комфортні умови навчання для дитини та забезпечити якісну освіту, а також бути максимально відкритим з громадськістю. Передумовами розвитку закладу в умовах Нової української школи є правильна управлінська діяльність, якісний кадровий потенціал, сучасне матеріально-технічне забезпечення, прозорість та інформаційна відкритість, формування довіри суспільства до системи освіти, гарантування її якості. Сучасний заклад освіти повинен створювати рівний доступ всіх учасників освітнього процесу.
От і настав той день, на який чекали і дорослі, і діти. Сьогодні дитсадок проводжає у самостійне шкільне життя своїх випускників.
Для нас це подія радісна і водночас сумна. Ми раді, що наші малюки вже виросли та їм час йти до школи, але сумуємо, бо вони залишають дитячий садок, що став для них рідним.
Сьогодні ми у нашім колі дружнім
Випускників вітаємо своїх
Вони вже в вересні навчатись будуть в школі
А ми в садку залишимось без них
Прийдуть до нас нові маленькі діти!
Ми їх так само будемо навчать,
А в перші дні буває так нерідко,
Нам буде якось вас не вистачать...
На жаль, цього року День захисту дітей в Україні знову проходить в умовах війни - вона торкнулася життя кожного маленького українця. Від початку повномасштабного вторгнення сотні тисяч дітей змушені тимчасово жити за межами України, десятки тисяч годинами проводять час у сховках, перечікуючи повітряні тривоги, тисячі діток живуть у зоні бойових дій, невідомо, скільки українських дітей викрали та вивезли за межі країни. У це свято дорослим особливо важливо підтримати дітей і показати, що ми завжди поруч.
Завдяки цікавим конкурсам, квестам і флеш мобу - свято пройшло весело і креативно !
Щиро дякуємо голові СТОВ Лан Савченко Сергію Павловичу за солодощі та морозиво. Цей день став справжнім стартом літніх канікул !
Черговий раз у школі пролунав останній дзвоник. Учням він оголосив про початок літніх канікул, а от випускникам – про старт дорослого життя.
Святу останнього дзвоника раділи як учні початкової школи, так і випускники.
Першою із урочистим словом до школярів звернулася директорфілії Вікторія Анатоліївна, вона бажала дітям гарно провести літні канікули, а випускникам – знайти своє покликання в житті. Нагадала про незламність наших ЗСУ та закликала хвилиною мовчання згадати всіх полеглих. Подякувала батькам, педагогам, наставникам, побажала всім міцного здоров’я, щасливої долі, творчих успіхів і відкриттів, вагомих здобутків у всіх задумах і починаннях.
Привітали випускників і перші вчителі, і класні керівники та наймолодші учні школи – першокласники.
Благословили випускників на щасливе доросле життя й батьки. Останній флешмоб від випускників, повітряні кульки, які злетіли в небо, і Державний Гімн поставили урочисту крапку у шкільному святі.
Чудових вам канікул, школярі!
1 червня відзначають Міжнародний день захисту дітей. Діти – маленькі частинки великого щастя, ім’я якому – Життя! Діти – це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою. Діти так потребують любові, турботи і батьківської ласки! Так хочеться, щоб кожне дитяче серце не було обділене цим маленьким щастям. У День Захисту Дітей бажаємо кожній дитині міцної сім’ї і всього необхідного для безтурботного дитинства. Нехай дитячі посмішки висвітлюють нашу планету, і кожен із маленьких мешканців нашої землі буде здоровим і щасливим. Наш дошкільний підрозділ також не залишився осторонь. Було проведено:
- бесіда "День захисту дітей"
- гра " Чия машинка швидша"
- дидактична гра" Порахуй і знайди число"
- естафета " Змійка"
- арт терапія " Малюнок на асфальті"
- челендж " Спіймай веселу бульку" .
22 травня у Красносільському ОЗЗСО відбулося свято вшанування обдарованих учнів та їх наставників «Шкільний Олімп – 2024». Сьогодні вшановували переможців всеукраїнських, обласних, районних, шкільних олімпіад та конкурсів, відзначили за досягнення у спорті та мистецтві, а також тих учителів, які взяли на свої плечі нелегкий обов’язок плекати обдарованість.
Школа – це світла країна знань і мудрості. Саме тут перед дітьми відкриваються зоряні небосхили. Натхненна та наполеглива праця переможців і їх наставників була відзначена нагородами. Отож, на «Шкільному Олімпі -2024» засяяло барвисте сузір’я юних талантів.
Не перший рік у Шумилівському навчальному закладі, як і у всій Україні, відзначають День вишиванки. І цього року учні та вчителі школи долучились до акції «Одягни вишиванку». Дрес-кодом дня була вишиванка, і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки. Хтось радів своїм новим вишитим обновкам, хтось вдягнув улюблену вишиванку. Але всі були єдині у думці, що свято об’єднує і вчителів, і учнів різних класів.
Вишиванка – ДНК української нації та її душа. Для українців вишита сорочка – це не просто одяг, це символ, який зберігає історію нашого народу, культуру та традиції. Історія української вишиванки налічує близько тисячі років. Вишиванка протягом багатьох століть використовувалася українцями в повсякденному гардеробі, але водночас сприймалася як оберіг – символ здоров'я та краси.
Українська вишиванка
Вишиванка рідна, ну хіба не диво?
В ній ходити модно, стильно і красиво.
Це митецький витвір, це краса і казка,
В ній душі наснага, материнська ласка.
Кольори сплелися в ній в узори й квіти,
Щоб були щасливі і сміялись діти.
А веселі люди від краси раділи
І самі, звичайно, вишивати вміли
Червону калину, зелені листочки,
Щоб були щасливі доні і синочки.
Й рідні вишиванки їх оберігали
Від біди в дорозі діток захищали.
Щоб у вишиванках хлопчики мужніли,
Рідну Україну захистити вміли.
Вишиванка наша, ну хіба ж не диво?
В вишиванці завжди модно і красиво...
(Надія Красоткіна)
26 березня 2024 року в Красносільському ОЗЗСО відбувся семінар заступників з навчально-виховної роботи на тему «Сутність професійної компетенції вчителя в реалізації концепції НУШ».
У Шумилівській філії гості познайомилися з освітнім середовищем НУШ, відвідали дошкільний підрозділ. Разом з найменшими учасниками освітнього процесу долучилися до проведення майстер-класу «Вишиваємо орнамент» та «Моя Україна – я твоя мала частина».
Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті засяє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуєм пам'ять Шевченка.
Дорогі друзі! Дорожіть Шевченком, любіть Україну, як любив її поет,бережіть її, як берегли її діди і прадіди! Учітеся, шануйте батьків, живіть дружно так, як учив Шевченко. Нехай на вашому шляху завжди будуть поруч Шевченкова пристрасть, Шевченкова мужність і невмируще слово!
Учні Шумилівської філії Красносільського ОЗЗСО привітали мамусь та бабусь зі святом Весни, Краси та Чарівності.
Прекрасні слова, чарівні пісні, зворушливі танці стали справжнім подарунком у день 8 березня.
Нехай ваші серця наповнюються весняною легкістю, як пір'їнка, що летить у повітрі, і нехай кожна квітка, що цвіте, нагадує вам про красу та надію. Це ваш час розквітати, як перші квіти весняного саду!
Ми, українці, не уявляємо свого життя без Шевченка. Нас просто не існує без нього. Шевченко для України не тільки народний поет, геніальний митець, він – національний пророк, апостол правди. Шевченко – універсальний. Слово істини шукали в Шевченка наші діди-прадіди. Чеснотам правди навчав великий Кобзар наших батьків. У час інформаційного простору навчаємось і ми мудрості Тараса. Шевченко наш. Він для усіх сторіч.
Уривок з балади «Тополя» читав учень 7 класу Федоришен Назар. Естафету передано здобувачам освіти Крушинівської філії Красносільського ОЗЗСО.
У дошкільному підрозділі був проведений виховний захід під назвою "Шевченко завжди з нами"
У кожного народу є великі поети, письменники, яких знають всі : дорослі і малі. Для українського народу таким поетом був Тарас Шевченко . Цього року 9 березня ми святкували 210 річницю від дня народження видатного мислителя, великого українського поета, художника, відомого усьому світові – Т.Г.Шевченка.
Уклін тобі, Тарасе,
Великий наш пророче,
Для тебе вірно б'ється -
Те серденько дитяче.
За тебе вічно б'ється,
За твої заповіти,
Чого батьки не зможуть,
Те сповнять їхні діти.
24 лютого 2024 року. Сьогодні рівно 730 днів війни, 730 днів незламності, 730 днів болю, 730 днів сліз, 730 днів втрат, 730 днів віри, надії.
Із 24 лютого життя кожного українця кардинально змінилося. Вже тих планів, задумів і сподівань, які були в кожного з нас до цієї дати, не буде… Із лютого змінилися цінності.
З учнями школи класу було проведено урок мужності на тему : «Ми - українці: честь і слава незламним! "
«Ворогам – кришка!» Триває акція по збору пластикових кришечок для безпілотників. Благодійний фонд «ОВЕС» організовує збір пластикових кришечок, які відправляться на перероблення, а всі вилученні кошти безготівково будуть перераховуватись на виробництво безпілотних літальних апаратів (БПЛА) українського виробника.
Наша філія підтримала ініціативу лідерів учнівського самоврядування та долучилась до збору кришечок . Беззаперечним лідером став Федоришин Євген учень 7 класу, брат якого з перших днів війни знаходиться на передовій, рятуючи життя наших захисників.
Наближаємо перемогу разом, тримаємо свій фронт !